Yeşil Karadeniz - Batum Turu (26 Haziran Şanlıurfa Kalkışlı)

Yeşil Karadeniz - Batum Turu (26 Haziran Şanlıurfa Kalkışlı)

#sayfa-tur-aciklama#

Single (1 Kişi) #sayfa-tur-yetiskinfiyat#
Double (2 Kişi)#sayfa-tur-doublefiyat#
Triple (3 Kişi) #sayfa-tur-triplefiyat#
Çocuk Fiyatı (2-6 Yaş)#sayfa-tur-cocukfiyat#

Yeşil Karadeniz I Batum Turu – Şanlıurfa Kalkışlı Ramazan Bayramı Programı

26 Haziran Akşam Hareketli 5 gece 7 gün

REZERVASYON

0414 312 09 09 / 444 0 720

Otobüs ile 26 Haziran Akşam Hareketli – Pazar Akşam Dönüş / 5 gece Otel konaklama ,7 Gün Tur Programı.

5 gece Otel konaklaması , 7 gün Tur Programı I Şanlıurfa Kalkışlı TÜRSAB Zorunlu seyehat sigortası poliçesi ile turu güven altına alıyoruz.

İki Kişilik Odada Kişi başı 850 lira.

02-06 Yaş Çocuk Ücreti 390 lira

Batum , Zigana Geçidi , Trabzon , Ayasofya , Atatürk Köşkü ,Gümüşçüler , Hamsiköy, Sümela Manastırı , Sürmene , Uzungöl ,Çamlıhemşin , Fırtına Vadisi , Ayder Yaylası, Rize , Borçka , Tirebolu ,Giresun , Ordu , Boztepte, Ünye, Fatsa, Samsun , Amasya, Sivas...

Turizm Bakanlığı'ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 5 gece Y.P. konaklama, 5 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeği, 1 öğlen yemeği Lüks otobüs

ile ulaşım,Çevre gezileri, ikramları, Gezi bedeli

Tur Programı

1. Gün 26.06.2017 | Pazartesi I Şanlıurfa, Buluşma Noktası, Hareket

Gezimizin ilk günü 22.00 buluşma saatinde toplanıp 22.30'da Nevali otel arkası havaş otobüsleri hareket noktasından İlk durağımız olan Trabzon' Zigana geçidine doğru hareket ediyoruz.

Rota: Şanlıurfa-Zigana Geçidi (690km)

2. Gün 27.06.2017 | Salı I Zigana Geçidi , Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü,

Ayasofya Müzesi, Gümüşçüler Çarşısı , Akçaabat , Trabzon.

Doğu Anadolu bölgesinin Karadeniz'e açılan kapısı 2032 m yükseklikteki Ünlü Zigana geçidinde durarak turumuzun ilk durağına giriş yapıyoruz. Burada alacağımız bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı'na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı'na giriş yapıyoruz. Karadeniz Rumları arasında anlatılan bir efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş aynı rüyayı görmüşler. Rüyalarında gördükleri yerde MS 365-395 tarihleri arasında kiliseyi kurmuşlar. Manastırın ilk olarak Anadolu'da sıkça rastlanılan Kapadokya kiliseleri tarzında inşa edildiği sanılıyor. Kilisenin ilk kuruluşu ile manastır haline dönüşümü arasındaki bin yıllık dönem hakkında fazla bir şey bilinmiyor. TC Hükümeti izni ile 2010 yılından itibaren her yıl 15 Ağustos tarihinde Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü olarak kabul edilen ve kutsal kabul edilen töreni yapıyor. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Kahvaltı için ayrılan vaktin ardından turumuza Türkiye'deki en güzel Atatürk Evlerinden birisi olan Atatürk Köşkü'ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası ilk durağımız. Ardından Trabzon'a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş'e gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından Akçaabat'a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta'da serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra Trabzon merkezinde panoramik şehir gezisi ve alışveriş için serbest zamanın ardından ilk günümüzü tamamlayıp otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Altındere Tesislerinde alınmaktadır.

Öğle Yemeği: Akçaabat Nihat Usta Restoran da alınmaktadır.

Konaklama: Arsen Hotel Trabzon 4*

Akşam Yemeği: Arsen Hotel de açık büfe olarak alınmaktadır.

Rota: Trabzon – Akçaabat

3. Gün 28.06.2017 | Çarşamba I Sürmene , Kaçkarlar, Fırtına Vadisi,

Çamlıhemşin, Çinçiva Köprüsü, Zilkale , Ayder Yaylası , Gito Yaylası , Hopa.

TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE YÜKSEK YAYLA GEZİLERİ GİTO YAYLASI (Rakım 2400 m)

Gezimizin üçüncü gününde; otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle keskin bıçakları ve çakılarıyla ünlü Sürmene de bıçaklar hakkında alacağımız bilgilendirme ve dileyenlerin yapacağı alışverişin ardından Kaçkar Dağları Milli Parkı'na gitmek üzere Çamlıhemşin'e hareket ediyoruz. Kaçkarlar'ın iki ayrı vadisi boyunca minibüslerle yayla turu yapıyoruz. İlk olarak Fırtına Vadisi'ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi'ne ulaşıyoruz. Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve en iyi şekilde korunarak günümüze kadar ulaşan Çinçiva Köprüsü'nü görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında ise bir tepe üzerine kurulmuş olan Zilkale'ye ulaşacağız , burada alacağımız bilgilendirmenin ardından ünlü Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Galer Düzü (1600 m), Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi ve Kalegon'u gördükten sonra bulutların arasındaki Gito yaylasına(2400m) hareket ediyoruz. Gito yaylasında alacağımız serbest zaman fotoğraflamanın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde hopa da vereceğimiz molanın ve şehir gezisinden sonra dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı: Arsen Hotel de açık büfe alınmaktadır.

Öğle Yemeği: Ayder Yaylasında Ekstra olarak alınmaktadır.

Konaklama: Rize Green Suada Hotel

Akşam Yemeği: Otel de fiyata dahil açık büfe olarak alınmaktadır.

Rota: Trabzon – Rize - Sarp

4. Gün 29.06.2017 | Perşembe I Gürcistan/Batum, Gönye Kalesi, Avrupa Meydanı

Batum Botanik Parkı , Borçka Karagöl Gezisi,

Gezimizin dördüncü gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası otobüsümüze biniyor ve Sarp Sınır Kapısı'na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. Gönye Kalesi'nde panoramik fotoğraf molasının ardından Çoruh Nehri'ni geçerek Batum'a ulaşacağız. Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası veriyoruz. . Otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum'u yürüyerek geziyoruz ve alışveriş için vakit buluyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera meydanındaki Poseidon anıtı gezileri , Batum botanik parkında yapacağımız yürüyüşün ardından batum gezimizi tamamlayıp sarp sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından Türkiye'ye tekrar giriş yapıyor ve Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi'ne ulaşıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Baraj Gölü'nü gördükten sonra Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl'e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir mola bizleri bekliyor. Borçka'ya dönüşümüzün ardından Trabzon'daki otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Otel de fiyata dahil açık büfe olarak alınmaktadır.

Öğle Yemeği: Batum'da ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel de fiyata dahil açık büfe olarak alınmaktadır.

Konaklama: Arsen Hotel Trabzon

Rota: Sarp-Batum – Artvin – Trabzon

5. Gün 30.06.2017 | Cuma /Uzungöl , Karester Yaylası , Tirebolu Çay Fabrikası ,

Ordu ,Boztepe.

TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE YÜKSEK YAYLA GEZİSİ (Rakım 2640 m) KARESTER YAYLASI

Gezimizin beşinci gününde; otelimizden sabah erken saatlerde hareketle Karadeniz'in simgesi haline gelen Uzungöl'e hareket ediyoruz. Of'tan geçerek Solaklı Vadisi'ne sapıyoruz. Çaykara'dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. İlk olarak sabah kahvaltımızı tur fiyatına dahil olarak yöresel lezzetlerin sunulacağı İnan Kardeşler Restoran'da serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz'in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Karaster yaylasında Uzungöl'ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz'in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl'de verilen gezi ve alışveriş için serbest zamanın ardından Ordu istikametimizde Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası'nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz verilen molanın ardından Ordu'ya varıyoruz burada Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe'ye çıkıyoruz (dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferikle yapacakları 7 dakikalık yolculukla da Boztepe'ye ulaşabilirler). Boztepe'de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil Uzungöl inan kardeşler restoran.

Öğle Yemeği: Serbest olarak alınmaktadır.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).

Konaklama: Anemon Hotel Ordu.

Rota: Trabzon – Uzungöl – Giresun – Ordu

6. Gün 01.07.2017 | Cumartesi I Haznedaroğlu Konağı , Fatsa Bolaman Kalesi

Samsun , Amasya

Gezimizin altıncı gününde; otelde yapılan kahvaltı sonrası deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı'nı görüp fotoğrafladıktan sonra Samsun'a doğru hareket ediyoruz İlk olara Samsun Atatürk Anıtı'nda rehberimizin anlatımı ve fotoğraf molası veriliyor. Ardından Gazi Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Atatürk'ü Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra öğlen yemeği ve alışveriş için serbest zamanın ardından amasya ya doğru hareket ediyoruz. Yeşil Irmak boyunca uzanan Amasya konakları, Kaya mezarları ile şehzadeler şehri Amasya`yı gezerken keyif alacağınıza eminiz. Gezimiz süresince Amasya Kalesi, Saraydüzü Kışla Binası, saat kulesi, Sultan II. Beyazıd Külliyesi ni gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği:Samsun da ekstra olarak alınmaktadır.

Akşam Yemeği: Emin Efendi Konaklarında Açık büfe olarak alınmaktadır.

Konaklama: Emin Efendi Konakları Amasya

Rota: Ordu – Samsun – Amasya

7. Gün 02.07.2017 | Pazar I Şanlıurfa.

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından bu gün yapacağımız gezimize başlıyoruz., Amasya müzesi ve mumya bölümü, minyatür Amasya müzesi, Kral Kaya Mezarları, Hazeranlar Konağı, Torumtay Medresesi, Bimarhane, yalı boyu, bedesten, Burmalı Minare gibi yerleri gezdikten - gördükten sonra Sivas'a doğru hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezisinin ardından Urfa'ya doğru hareket ediyoruz , akşam saatlerinde varacağımız Şanlıurfa başlangıç noktamız olan merkezde turumuzun sonuna geliyoruz.

Rota: Amasya-Sivas -Şanlıurfa

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Gezi süresi 6 gece 7 gündür. Otel konaklaması 5 gece 6 gündür.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Kançul Turizim'de saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Kançul Turizm, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Kançul Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Kançul Turizm'in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2'şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

BATUM'A GİRİŞ UYARISI

 • Gürcistan'a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
 • Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
 • Nüfus cüzdanı ile Gürcistan'a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye'den çıkış işlemi yapabilecektir.
 • 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
 • Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan'a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
 • KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan'a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
 • 30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
 • Batum'a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
 • Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan KANÇUL TURİZM sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan'da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye'de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Kançul Turizm sorumlu tutulamaz.

Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no'lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Kançul Turizm ya da Kançul Turizm çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart ve giriş ücretleri dahil değildir.

Ücrete Dahil Olanlar

Satın aldığınız turu "zorunlu seyahat sigortası poliçesi" ile güven altına alıyoruz. Ayrıca Sağlığınızı da gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. 

Batum , Zigana Geçidi , Trabzon , Ayasofya , Atatürk Köşkü ,Gümüşçüler , Hamsiköy , Sümela Manastırı , Sürmene , Uzungöl ,Çamlıhemşin , Fırtına Vadisi , Ayder Yaylası , Rize , Borçka , Tirebolu ,Giresun , Ordu , Boztepte ,Ünye , Fatsa , Samsun , Amasya , Sivas...

Turizm Bakanlığı'ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 4 gece Y.P, 1 Gece Oda Kahvaltı konaklama, 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Kançul Turizm ikramları, Yüksek yayla gezilerindeki minibüs ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler

Tüm öğlen yemekleri

Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler

Tüm özel harcamalar

Gece turları

Müze Kart

Yurt dışı çıkış pulu

Ulaşım Araçları

Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

Öğle Yemekleri

Öğle yemekleri serbest olarak alınmaktadır. Tur programında belirtilen restoranlar rehberimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restorantlar belirlemektedirler.Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.